Prieš pat Šiaulių miesto 783-ąjį gimtadienį vykusioje praktinėje konferencijoje ,,Šiaulių miesto kultūrinė tradicija. Tarp istorijos ir gamtos“, kuri vyko  Šiaulių miesto savivaldybės tarybos salėje, buvo diskutuojama ir apie tai, koks paminklas turėtų puošti šiuo metu rekonstruojamą Prisikėlimo aikštę. Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius ėmėsi iniciatyvos organizuoti apžiūrą konkursą ir pakvietė menininkus, dizainerius, architektus ir kitų sričių atstovus siūlyti idėjas paminklui  ,,Tautos Laisvė“. Buvo pateikta 13 idėjų. Su pateiktomis idėjomis galite susipažinti čia .

2019 m. vyko susitikimai ir susirinkę diskutuoti, kartu ieškojome atsakymo – kaip apibrėžti sąvoką TAUTOS LAISVĖ, ką ji reiškia kiekvienam iš mūsų, kokios paminklinimo tradicijos ir tendencijos. Kuo turi vadovautis paminklo kūrėjai, kad surasti bendrų paminklo išraiškos sprendimų, kurie pateisintų kuo platesnio rato žmonių lūkesčius.

Susitikimas–diskusija TAUTOS LAISVĖ IR REIKŠMĖ su dr. Dainiumi Razausku ir menotyrininku Virginijumi Kinčinaičiu.

Susitikimas su prof. Algiu Vyšniūnu, kuris pristatė ĮPAMINKLINIMO TRADICIJAS IR TENDENCIJAS.

Susitikimas–diskusija su Prisikėlimo aikštės Šiauliuose rekonstrukcijos architektu Vyteniu Rudoku, menotyrininke Prof. dr. Elona Lubyte, , skulptoriais Žilvinu Lanszbergu, Donatu Jankausku ir menotyrininku Virginijumi Kinčinaičiu apie XX-XXI A. SKULPTŪROS POKYČIUS EUROPOJE.